Сучасна жіноча вишиванка – модна річ у вашому гардеробі

Вишита сорочка для української жінки в усі часи була не просто одягом і навіть не мистецтвом, а частиною її життя. У вишиванку її вдягали ще немовлям, коли несли до церкви хрестити. Першою справою, якої навчали дівчинку, було вишивання і за тим заняттям вона проводила всі вечори свого молодечого віку, вишиваючи собі рушники та сорочки на придане. Саме у вишиванку жінка зодягала свого коханого, йдучи з ним під вінець, а згодом і дочок та синів, тим самим благословляючи їх на щасливе життя. Однак, найбільшого значення надавали жінки своїй вишитій сорочці, тій, яку вишивала їм мати, адже її вважали благословенням цілого роду. 

 

 

вишита сорочка

Тай не дивно, що сучасні жіночі вишиті сорочки такі чарівні. Історія виникнення цього виду мистецтва сягає ще дослов’янських часів, а орнаменти, які використовують вишивальниці, увібрали в себе всю енергетику наших предків. Тому так цінується автентична ручна вишивка, адже полотно майстрині вбачають символом життя і здатні вишити на ньому долю людини. В давні часи вишиванка служила своєрідним паспортом для тоді ще неписьменних людей. На ній можна було символами вишити ім’я людини, рік народження, з якого роду вона походить та багато іншої інформації.

 

сучасна українська вишиванка фото

Минали часи, в світі високої моди змінились не одні правила та тенденції, а вишиванка й досі заворожує українців. І щось в ній таки є магічного, що так тягнуться до неї зовсім юні та сивочолі, пересічні мешканці та відомі дизайнери і навіть ті, хто раніше нічого не чув про Україну і вишиванку бачать вперше. Можливо, саме модна вишита сорочка робить українок такими привабливими.

 

модна вишиванка

Проте, слід зауважити, що вишиванки також стають сучасними та змінюються відповідно до вимог часу. Звісно, навіть старовинні вишиті сорочки викликають овації на подіумах, але впродовж останніх десятиліть дещо змінились тенденції крою сорочок для щоденного вжитку.
В давні часи сорочку шили довгою, а поверх неї вдягали спідницю так, щоб вишитий нижній край сорочки було видно нижче спідниці. В теперішній час таке вбрання було б незручним, його можна було б носили лише в теплу пору року. Тому вишиванки шиють довжиною до талії, для зручності вкорочують і рукави. Такі типи покрою вишитих сорочок вдало гармонують з штанами, а різноманітна кольорова гама, яку використовують сучасні майстрині, дозволяє підібрати сорочку до будь-якого типу чи стилю одягу. А молоді дівчата навчились комбінувати вишиванку з модними джинсами, що вдихнуло нове життя древнім орнаментам на полотні.

 

Сучасна жіноча вишиванка

Таке поєднання стилю та традиційності відтворено у вишиванках бренду Oleshchuk. Наприклад, сучасна жіноча вишиванка «Львів’янка» носиться на випуск і має рукав на три чверті, що досить зручно. Крім того, орнамент з кольорових фіалок, оздоблений тонкою мереживною стрічкою, додає образу жіночності та тендітності.
Сучасні жіночі вишиванки можуть стати вдалим акцентом у гардеробі дам, котрі віддають перевагу діловому стилю одягу. Достатньо вдало підібрати орнамент та колір і образ буде завершеним та неповторним. В будні та свята, в мегаполісах та маленьких містечках сучасна вишита сорочка виглядатиме стильно та актуально, даруючи увагу та захопливі погляди своїй власниці.

Тегі: блузка